Україна

РФ залишила біля українського кордону 80 тисяч військових

Російська Федерація вивела лише кілька тисяч військовослужбовців з кордону з Україною. На його різних ділянках залишається ще приблизно 80 тис. військових, що є найбільшою кількістю сил, яку Росія накопичила там з моменту анексії Криму у 2014 році, передає 1NEWS.

Про це пише американське видання The New York Times.

З посиланням на високопоставлених чиновників адміністрації президента США Джо Байдена видання інформує про те, що російське військове керівництво дійсно наказало деяким своїм підрозділам повернутися в казарми до 1 травня. Це було виконано і частина військ дійсно відійшли від кордону. Однак багато підрозділів залишили свої вантажівки і бронетехніку, як сигнал про те, що вони можуть повернутися, якщо президент Росії Володимир Путін вирішить розгорнути їх знову.

Представники адміністрації заявили, що вони сприймають постійну присутність військ на кордоні з Україною як сигнал Путіна про те, що він може зрівнятись та фактично перевершити кількісно військовослужбовців, які беруть участь в навчаннях США і НАТО в Європі.

Також, як пише видання, військові аналітики відзначають, що розгортання військ Путіна явно призначалося для того, щоб бути видимим, це як “спроба пограти мускулами” і частина стандартної процедури Кремля, особливо на початку каденції нового американського президентства.

За словами офіційних осіб, Путін цілком може шукати способи перевірити рішучість Байдена, але небезпека полягає в тому, що будь-яке нарощування військової потужності може вийти з-під контролю або спровокувати більш глибоку кризу.

Американські чиновники зазначили, що залишаються невпевненими в тому, які саме цілі в Путіна.

 

 

 

 

 

 

Back to top button