Україна

Резніков пояснив, як ЗСУ будуть використовувати касетні боєприпаси


Резніков пояснив, як ЗСУ будуть використовувати касетні боєприпаси

Снаряди використовуватимуться для прориву ліній оборони ворога з мінімальним ризиком для наших воїнів, запевнив міністр.

Українські війська будуть дотримуватися п’яти основних принципів при використанні касетних боєприпасів, які увійшли до нового пакету військової допомоги США. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков в Twitter у суботу, 8 липня.

Він нагадав, що Україна має міжнародне право на самооборону, у зв’язку з чим давно офіційно просила надати касетні боєприпаси. Водночас наша країна й надалі дотримуватиметься всіх міжнародних гуманітарних конвенцій, що були раніше підписані та ратифіковані.

Російська Федерація, за словами Олексія Резнікова, використовує касетні боєприпаси проти цивільних ще з початку повномасштабного вторгнення на територію України. Зокрема, ворог завдавав ними ударів по Харкову у лютому-березні 2022 року.

“Наша позиція проста – ми повинні звільнити наші тимчасово окуповані території та зберегти життя наших людей. Для цього ми повинні завдати втрат ворогу – воєнним злочинцям, ґвалтівникам і мародерам, які окупували наші території. Чим більше втрат ми завдамо їм, тим більше життів українців ми зможемо врятувати”, – написав міністр.

Про принципи використання касетних боєприпасів Резніков повідомив американських партнерів у письмову вигляді. Серед них:

  • Україна використовуватиме ці боєприпаси лише для деокупації міжнародно визнаних територій України;
  • Боєприпаси не використовуватимуться в міських районах, щоб уникнути ризиків для цивільних. Водночас ЗСУ завдаватимуть ними ударів по місцях концентрації російських військових. Снаряди використовуватимуться для прориву ліній оборони ворога з мінімальним ризиком для наших воїнів;
  • Україна буде вести суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де вона буде застосовуватися;
  • Території на яких використовувались касетні боєприпаси, після деокупації та перемоги України, стануть пріоритетними для розмінування.
  • Україна звітуватиме партнерам про використання цих боєприпасів і про їхню ефективність. Це допоможе забезпечити відповідний стандарт прозорої звітності та контролю.

Раніше президент США Джо Байден назвав дві причини, чому Україні були надані касетні боєприпаси у межах нового пакету військової допомоги на 800 млн доларів.

Касетні снаряди. Як вони допоможуть Україні

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news



ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button