Україна

Рева заявив, що за останній рік кількість переселенців-пенсіонерів зросла

За останній рік на 80 тисяч збільшилася кількість переселенців з окупованих територій, які отримують пенсії. Про це в ефірі “Радіо Свобода” повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“Говорити про те, що уряд створює перешкоди і не дає людям отримувати пенсії – це, щонайменше, некоректно”, – підкреслив міністр.

За його даними, загалом пенсії отримують майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

“Але не всі з них отримують допомогу для покриття витрат на проживання, а це свідчить, що ці пенсіонери живуть на непідконтрольних Києву територіях”, – припускає Рева.

“Із цих 570 тисяч (а у нас всього зареєстровано 1,5 мільйони переселенців) допомогу як ВПО отримують не більше ніж 200 тисяч домогосподарств. Тому ви можете приблизно зрозуміти співвідношення між тими, хто постійно проживає тут, і тими, хто весь час їздить з непідконтрольної на підконтрольну територію”, – пояснив він.

Міністр переконує, що переселенці, які постійно проживають на підконтрольних уряду територіях, загалом не мають проблем із виплатами, на відміну від тих, хто мігрує.

Щоб не втратити статус ВПО, а з ним і право на отримання пенсії, людина має перебувати на окупованій території не більше ніж 60 днів, тому змушена хоча б раз на два місяці перетинати лінію розмежування.

Back to top button