Україна

Реприватизація “Укртелекому” може завадити уряду отримати 12 млрд грн від приватизації

Через можливу реприватизацію “Укртелекому” плани уряду отримати в 2020 році 12 млрд грн від приватизації можуть залишитися лише на папері. Про це йдеться в матеріалі “Деловая столица” “Не злякати. Як Україні правильно розблокувати велику приватизацію”, передають “Факти”.

Видання нагадало, що на наступний рік уряд запланував велику приватизацію, від якої розраховує отримати в бюджет 12 млрд грн. Але зазначає, що плани уряду можуть в черговий раз залишитися лише красивими цифрами на папері.

“Україні вдавалося залучити до бюджету понад 10 млрд грн від приватизації лише двічі – в 2005 р за рахунок продажу “Криворіжсталі” і в 2011-му – завдяки продажу “Укртелекому”. Нинішній прогноз, закладений у держбюджет на 2020-й, виправдається лише за умови, що залучення інвесторів в ті найбільші підприємства, які повинні стати флагманами великої хвилі – Одеський припортовий завод, “Центренерго”, “Турбоатом”, “Електроважмаш”, – вдасться зрушити з мертвої точки”, – повідомляється в матеріалі ДС.

Видання зазначає, що Україні так і не вдалося створити сприятливий клімат для інвесторів, а в останні п’ять років він істотно погіршився зі зрозумілих причин – ризики вкладень в воюючій країні з так і не здійсненою судовою реформою занадто високі.

Не додають впевненості інвесторам і заяви про можливу реприватизацію, зокрема “Укртлелекома”. Економісти одностайні щодо цього – іноземний інвестор не прийде в країну, де у нього можуть відібрати власність. Так, економіст Олексій Кущ в коментарі ДС підкреслив, що можлива реприватизація “Укртелекому”, а також проблеми “Арселор Міттал – Кривий Ріг” з фіскальними та силовими органами можуть поставити хрест не тільки на інвестиційні плани уряду, але і на русі прямих іноземних інвестицій в приватний сектор економіки.

Згоден з ним і голова експертної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, який вважає, що заяви про реприватизацію негативно вплинуть на інвестиційний клімат.

“Очевидно, що заяви про реприватизацію самі по собі негативно впливають на інвестиційний клімат, оскільки припускають можливість примусового відчуження майна. Як можна інвестувати в розвиток підприємства, яке колись було приватизовано і може бути відібрано?” – зазначив Кушнірук.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, радник президента України Олег Устенко підкреслив, що не кожен інвестор прийде в Україну, тому що не вирішена глобальне завдання, пов’язана з правом власності. А політолог Костянтин Бондаренко висловив думку, що реприватизація підірве довіру іноземних інвесторів до України і стане сигналом непрогнозованості правил гри в країні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close