Україна

Рейдери намагалися взяти під контроль приватний майданчик системи Prozorrо (оновлено)

Правоохоронці завершили слідство за фактом незаконного заволодіння частки у статутному капіталі майданчика системи Prozorro ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн», інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами слідства, у 2017 році в учасників злочинної групи, очолюваної колишнім правоохоронцем, виник злочинний умисел отримати контроль над товариством «Держзакупівлі.Онлайн», більш відомого як інтернет-ресурс, що входить до системи публічних закупівель Prozorro.

З цією метою зловмисники під погрозами насильства змусили одного зі співвласників компанії укласти вдаваний договір на відчуження належної йому частки корпоративних прав у розмірі 50 % статутного капіталу. Вартість частки становила 500 тис. дол.

У подальшому для легалізації незаконно одержаного майна учасники групи створили ланцюг цивільно-правових відносин з переоформлення прав на підставних осіб.

Наразі трьом співвиконавцям злочину оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Досудове розслідування проводили слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого місті Києві, оперативний супровід – Управління СБУ в Черкаській області.

Як зазначають у прокуратурі, наразі загрози роботі системи публічних закупівель Prozorro немає.

Оновлено 27.10.2020 о 10:53: Відділ зв’язків з громадськістю та пресою Prozorro повідомив 1News, що ніякої загрози безпеці електронної системи Prozorro немає і ніколи було, а сама система публічних закупівель разом із державним підприємством “Прозорро” на 100% належить державі. ДП “Прозорро” підпорядковується Кабміну.

В той же час Держзакупівлі.Онлайн (ДЗО) — це приватна компанія, яка серед іншого надає послуги з доступу до системи публічних закупівель Prozorro. Водночас вона не входить до Prozorro, не є одним із сайтів Prozorro, і рейдерство корпоративних прав в ДЗО жодним чином не стосується державного підприємства “Прозорро”.

“Навіть якщо ДЗО справді перейшла б у руки інших осіб, безпеці даних, які зберігаються в Prozorro, ніщо не загрожувало б. Тому що ДП “Прозорро” керує центральною базою даних та модулем аукціонів — тобто усіма складовими, які відносяться до проведення аукціонів. Тоді як приватні майданчики надають користувачам доступ до системи Прозорро через власний інтерфейс та техпідтримку. ДЗО — просто один з таких майданчиків”, – додали у Prozorro.

“Система Prozorro побудована за дворівневою системою: є центральна база даних та модуль аукціонів, які адмініструє ДП “Прозорро”. А є акредитовані приватні майданчики, які створюють користувацький інтерфейс та надають клієнтам підтримку. Власне, така розгалуженість системи якраз робить будь-які несанкціоновані втручання у електронну систему та базу даних неможливими. Отже, ані корпоративних, ані технологічних атак на систему Prozorro не було”, – зазначається у повідомленні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close