Україна

Регламентний комітет Верховної Ради одноголосно підтримав зняття недоторканності та арешт Дубневича: йому загрожує 12 років в’язниці

Подання ГПУ Дубневич пов’язує зі своєю "політичною діяльністю і принциповим неголосуванням по певних проектах законів, в тому числі закон про судову реформу, або намаганням будь-яким чином виконати доручення президента та до 1 листопада продемонструвати свою ефективність"

Регламентний комітет Верховної Ради одноголосно рекомендував розглянути на засіданні парламенту рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Ярослава Дубневича.

Про це повідомляє 1NEWS.

Комітет підтримав усі три подання на Дубневича – на притягнення до відповідальності, затримання і дозвіл на арешт.

На засіданні був присутній генеральний прокурор Руслан Рябошапка і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Дубневич на засіданні комітету просив визнати подання незаконним. Нардеп закликав не підтримувати подання і заявляв, що нікуди не тікатиме. Подання ГПУ він пов’язує зі своєю “політичною діяльністю і принциповим неголосуванням по певних проектах законів, в тому числі закон про судову реформу, або намаганням будь-яким чином виконати доручення президента та до 1 листопада продемонструвати свою ефективність”.

Дубневичу у разі доведення провини може загрожувати 12 років позбавлення волі.

“Це залежить від багатьох обставин. Вони індивідуалізують вину і покарання, але максимальна санкція – 12 років позбавлення волі, здається”, – сказав Рябошапка.

При цьому він підкреслив, що у слідства достатньо доказів для того, “щоб переконати і суд у цьому”.

За даними ГПУ, у ході досудового розслідування було зібрано достатньо доказів для повідомлення народному депутату про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За версією слідства, ці дії спричинили збитки у розмірі 93 млн 277 тис. грн.

Зокрема, як стверджують слідчі, будучи депутатом восьмого скликання і головою Комітету ВР з питань транспорту, Дубневич разом зі спільниками розробив схему щодо узгодженого завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції для філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця”.

Ярослав Дубневич у період з грудня 2014 року до кінця серпня 2019 року очолював Комітет ВР з питань транспорту.

У вересні 2019 року вересня голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов повідомив, що Укрзалізниця передала до правоохоронних органів матеріали щодо мільйонних збитків, яких вона зазнала при закупівлі анкерів у дилерів ТОВ «Корпорація КРТ» братів Богдана та Ярослава Дубневичів.

Джерело: Укрінформ

Back to top button