Україна

Радуцький розповів, коли в Україні може бути введена страхова медицина

Страхова медицина може запрацювати в Україні з 2023 року. Про це заявив у “Суботньому інтерв’ю” Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції партії “Слуга народу” Михайло Радуцький, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Водночас він наголосив, що для цього має бути дотримано кількох умов.

“Ми не кажемо, що ми відмінимо фінансові гарантії. Це “юніверсал каверідж” (“універсальне покриття” витрат пацієнта, гарантований мінімум безоплатних медичних послуг). І він має бути. Усі країни за нього борються. Страховка буде покривати те, що не увійшло в гарантії. По-перше, ми маємо не помилитися. Ми маємо обрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні”, – зазначив Радуцький.

Необхідною умовою для запуску страхової медицини депутат вважає також виведення зарплат українців із тіні.

“Ми зробимо все для того, щоб той відсоток “чорної” зарплатні був з кожним днем все менший і менший. І ми розглядаємо можливість написання того закону і вибору моделі в цьому році. Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон запрацював десь рік-два – десь 2023 рік. Це не обіцянка. Це плани”, – наголосив він.

Раніше спікер ВРУ Разумков розповів, що в планах у партії є запровадження страхової медицини.

Back to top button