Україна

Рада заборонить військовим публікувати відео в соцмережах


Рада заборонить військовим публікувати відео в соцмережах

Нардепи вважають, що окупанти за відео можуть визначити геолокацію українських військовослужбовців.


Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Окрім розширення прав, їм буде заборонено публікувати деяку інформацію в інтернеті. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram в четвер, 22 лютого.
 
Законопроєкт №10313 містить норму, згідно з якою військовослужбовці не мають права поширювати в медіа та інтернеті інформацію, яка дозволяє визначити (зокрема шляхом обробки, аналізу та узагальнення за допомогою спеціального програмного забезпечення):
 
  • геопросторові дані про військові об’єкти, військові частини (підрозділи) та військовослужбовців під час виконання покладених на них завдань;
     
  • характер цих завдань та сили і засоби, що залучені до їх виконання.
     
Крім того, законопроєкт врегулює норми щодо надання військовослужбовцям одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення у повному розмірі та питання про нарахування пенсій для військовослужбовців.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.

7 лютого парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації в Україні. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button