Україна

Рада ЄС затвердила торговельні преференції для України

АПК і аграрний блок стали локомотивами українського експорту до ЄС

Рада Європейського Союзу затвердила рішення надати Україні додаткові торговельні преференції. Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Відповідне рішення ухвалено у понеділок в Брюсселі.

Преференції набудуть чинності з вересні та діятимуть три роки — як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

  • Україна-ЄС: асоціація підписана, безвіз запроваджений. Що далі?
  • Рік вільної торгівлі з ЄС: чи варті зусилля?

«Підтримка України та посилення наших економічних та політичних зв’язків є нашим обов’язком на тлі конфлікту, що триває на сході країни», — сказав Свен Міксер, міністр закордонних справ Естонії, яка зараз головує в ЄС.

Таке рішення має покращити доступ українських експортерів до європейського ринку.

Рішення Ради ЄС є кінцевим кроком для того, аби преференції набули чинності. Раніше це затвердив Європейський парламент.

У відповідності до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти, повідомляє УНІАН: для меду — 2,5 тис. тонн, томатів оброблених — 3 тис. тонн, пшениці — 65 тис. тонн, кукурудзи — 625 тис. тонн, ячміня — 325 тис. тонн.

Джерело: bbc.com

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close