Україна

Рабінович: На цензурі ЗМІ країну не побудувати – ми це вже проходили

Сьогодні одним з головних викликів для України є захист свободи слова. Про це заявив народний депутат, співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович в кулуарах Верховної Ради у вівторок, 10 вересня, пише сайт партії.

«Сьогодні головне питання, яке стоїть перед нами, – це свобода слова. За 28 років нашої незалежності влада знищила все, що могла знищити, а добити свободу слова не вдалося. Тепер же цим зайнялась Національна рада з питань телебачення і радіомовлення», – заявив парламентарій.

Народний депутат назвав нещодавнє засідання Нацради, на якому вирішувалося питання позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne, нахабним і незаконним судилищем.

«Але «слуги народу» на чолі з президентом України мовчать, хоча вони просто зобов’язані бити на сполох! І я їм сказав: ви думаєте, не за вами прийшли? Помиляєтеся, так не буває! Так думали в 33-м, в 37-му році минулого століття, коли приходили фашисти, палили книги, і всі думали, що прийшли не за ними, а насправді в кінці кінців прийшли за всіма», – нагадав політик.

Вадим Рабінович вважає, що саме свобода слова – це найбільша цінність для цивілізованого світу.

«Влада продовжує нам розповідати про свободу слова, про Європу… Та Європа не може жити без свободи слова, інакше це не Європа! Куди ж ми йдемо тоді? Економіка у нас, як в Азії, тепер і свобода слова – як в Азії?! Тому сьогодні наше головне завдання – не думати, хто організував цю травлю, а наша головна задача – захищати телеканали, захищати журналістику, захищати свободу слова в Україні… В центрі Європи з гранатомета стріляють по будівлі телеканалу «112 Україна» – нуль, ніякої реакції ні влади, ні правоохоронців. І це при тому, що розслідувань по всім перерахованим справам вимагає Європа, куди нас так активно все ведуть», – обурився політик.

Від імені «Опозиційної платформи – За життя» співголова фракції вимагає від влади прибрати руки від свободи слова.

«Це не наша «хотелка» – ми вимагаємо, щоб прибрали свої руки від ЗМІ, щоб дали людям можливість вільно висловлювати те, що вони думають. Ми вимагаємо припинити топтатися по Конституції в цілому і ст. 34 зокрема, де чітко написано: будь-які думки можна поширювати і висловлювати, якщо вони не суперечать законам України. У нас немає такого! У нас суперечать законам України рішення Нацради закривати телеканали! Свобода слова, припинення цензури – це основи співпраці нашої політичної сили з новою владою. Якщо вони будуть якимось чином брати участь в тому, що відбувається з телеканалами, ми перейдемо в дуже жорстку опозицію», – резюмував Вадим Рабінович.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close