Україна

Рабінович: Влада не змогла правильно розпорядитися плодами «газової» перемоги в Стокгольмі

При правильному підході з боку українського уряду рішення Стокгольмського арбітражу могло стати початком нової ери взаємовідносин між Києвом і Москвою, де Україна могла б виторгувати собі преференції щодо ціни на газ. Однак за цим рішенням пішла псевдопатріотична риторика, яка не має нічого спільного з національними інтересами, – і в результаті газ для населення знову дорожчає. Про це в ефірі авторської програми «Хто кому Рабінович» на телеканалі «112 Україна» заявив  народний депутат, лідер партії «За життя» Вадим Рабінович.

народний депутат Вадим Рабінович

«Вирішення економічного спору на користь України – це позитивна подія, однак слід думати про наслідки такого рішення. Сьогодні ми виграли близько 2,5 млрд, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, але навіщо потрібно було робити з цього піар-шоу? Після перемоги потрібно було тихенько домовлятися про подальшу співпрацю, а не провокувати новий виток конфлікту з Москвою. Адже очевидно, що вигуки «ура-патріотів» про перемогу лише розлютили «Газпром», після чого і було зменшення тиску газу в ГТС (газотранспортної системи, – ред.) на 20%», – підкреслив парламентар.

На думку лідера партії «За життя», сьогодні Україна зацікавлена ​​в російських інвестиціях в газотранспортну систему, яка за десятки років експлуатації переживає занепад.

«Ми є одним з найбільших «транзитерів» нафти і газу з Росії в Європу. Ми навіть в нинішні часи отримуємо від транзиту більше 3 мільярдів чистого доходу. Навіщо нам остаточно сваритися з РФ, якщо ми можемо залучити російський капітал для реконструкції транзитних потужностей?» – дивується Рабінович.

Лідер партії «За життя» вважає, що недалекоглядна політика українського керівництва змусить Росію переключити всі сили на будівництво «Північного потоку-2» – альтернативного газового маршруту.

«Бізнес не терпить політики. У наших інтересах зробити так, щоб «Газпром» розмовляв з нами виключно економічними термінами. Керівництво України останні 15 років, навпаки, робило все, щоб перевести діалог в політичну площину, щоразу отримуючи дедалі більші рахунки за газ з Москви. Це не проукраїнські інтереси, а блеф! Торговий оборот з РФ зростає, транзит йде. Так чому ж газ тільки дорожчає, а роль української ГТС в поставках тільки падає? Якщо ми до 2020 року не приймемо заходи по ремонту нашої «труби», то вона перетвориться на металобрухт», – констатував Вадим Рабінович.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російський «Газпром» виплатити НАК «Нафтогаз України» 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. В результаті двох арбітражних суперечок між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони «Газпром» повинен доплатити НАК 2,56 млрд доларів.

Back to top button