Україна

Р.Плющ: Проект бюджету-2017 передбачає ще на третину зростання держборгу України

Руслан Плющ

КИЇВ. 30 вересня. УНН. Проект головного фінансового документу країни має статті, які викликають занепокоєння. Зокрема, найбільша стаття витрат – це сплата боргів. І при цьому, уряд планує збільшити держборг України ще на третину. Про це у коментарі УНН зазначив експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ.

«Занепокоєння викликає той факт, що найбільшою статтею витрат в бюджеті на 2017 рік є виплати державного боргу, це приблизно 240,8 млрд грн, з яких 30% за внутрішніми і 70% за зовнішніми боргами. Разом з цим уряд планує збільшити обсяг прямого і гарантованого державного боргу майже на третину, з нинішніх 1661 млрд грн до 2296 млрд грн, станом на кінець грудня 2017 року», — розповів експерт.

Однак, за словами Р.Плюща, є в проекті бюджету і позитивні тенденції.

«Ці позитивні тенденції, вони, зокрема названі Прем’єр-міністром як пріоритети уряду в бюджеті-2017. Так, це оборона та безпека країни, збереження процесу децентралізації, з подальшим перерозподілом коштів на користь місцевих бюджетів, виділення значних коштів на дорожній фонд, а це близько 30-40 млрд грн повинно надійти на розвиток інфраструктури, підтримка аграріїв, яка має підвищити показники енергоефективності в країні тощо», — зауважив експерт.

Він також додав, що успіх у нівелюванні ризиків, котрі присутні в оприлюдненому проекті бюджету, напряму буде залежати від кваліфікації та професійної орієнтованості менеджменту у сфері державного управління.

Нагадаємо, РНБО підтримала збільшення фінансування сектору оборони і безпеки.

Источник: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close