Україна

ПриватБанк програв суд офшорним компаніям братів Суркісів і повинен сплатити майже 10 мільярдів гривень

Міністерство фінансів не погоджується з ухвалою та буде продовжувати захищати інтереси держави та банку у судах

Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного ПриватБанку про обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку під час націоналізації, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн (понад 9 млрд грн).

Про це інформує 1NEWS.

У Мінфіні заявили, що Міністерство фінансів не погоджуються з ухвалою та буде продовжувати захищати інтереси держави та банку. Наступним їхнім кроком буде підготовка апеляційної скарги на  ухвалу.

Національний банк наголосив, що продовжить захищати законність рішень про націоналізацію ПриватБанку та докладе всіх зусиль для того, щоб зберегти фінансову стабільність і не допустити втрати коштів платників податків: “Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів у 2016 році (bail-in) було справедливим і адекватним, з огляду на витрачені державою кошти для порятунку ПриватБанку та фінансової системи”.

ПриватБанк не планує виплачувати $350 млн на користь офшорних компаній, однак останні можуть стягнути їх шляхом звернення до Національного банку України (НБУ).

Шмигаль заявив, що уряд не погоджується з ухвалою суду та оскаржить її в апеляційному суді.

“Зараз ми чекаємо на повний текст рішення, щоб сформувати юридичну позицію для апеляції. Ми вважаємо, що рішення Печерського суду ухвалене з порушенням норм процесуального законодавства, без розгляду справи по суті. Кабмін продовжить співпрацю з ПриватБанком та Національним банком для захисту інтересів держави та всіх українців”, – заявив прем’єр-міністр України.

Джерело: Українська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close