Україна

Prozorro за 4 роки зекономило 100 мільярдів гривень

У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд), Львівській (5,7 млрд), Дніпропетровській (5,1 млрд), Харківській (4,5 млрд) та Одеській (3,8 млрд) областях

За чотири роки роботи загальна кількість торгів системи Prozorro сягнула більше 4 мільйонів, а економія перевищила 100 мільярдів гривень.

Про це повідомив міністр економіки Тимофій Милованов у Facebook, – інформує 1NEWS.

У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд), Львівській (5,7 млрд), Дніпропетровській (5,1 млрд), Харківській (4,5 млрд) та Одеській (3,8 млрд) областях.

Це значною мірою пов’язано з більшою кількістю державних установ у цих областях та, відповідно, більшим обсягом закупівель.

Якщо рахувати економію у відсотковому еквіваленті як різницю між початковою вартістю всіх закупівель регіону та підписаними договорами після результатів аукціону, то найбільш економними областями виявилися Тернопільська (10,6%), Чернівецька (6,59%), Івано-Франківська (6,52%), Житомирська(6,15%) та Львівська (6,05%).

Близько 90% зареєстрованих підприємств в Prozorro — малий та середній бізнес.

За цей рік в системі зареєструвалося більше ніж 50 тисяч підприємців.

“Корупціонери не стануть раптово чесними. Якщо ви встановите світлофор, завжди знайдуться ті, хто буде їхати на червоне світло. І тому за порушення потрібно притягати до відповідальності. Сьогодні в закупівлях покладаються значні очікування на новостворений Офіс фінансового контролю, який відповідатиме за моніторинг та контроль закупівель”, — зазначив генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний.

Джерело: Facebook

Останні новини

Back to top button