Україна

Прожитковий мінімум збираються підвищити до 4200 гривень

Кабінет міністрів схвалив проект Закону України, який дозволить надалі підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками до 4200 грн на місяць, інформує 1NEWS з посиланням на Урядовий портал.

“Раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму додавало кошти не лише тим, хто їх потребував. Підвищення автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг тощо. Скасуванням цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні”, – сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

У КМУ переконані в тому, що це рішення дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників.

В той же час, як повідомила 1News прес-служба Міністерства соціальної політики, Кабінет Міністрів України погодив ініціативу міністерства, яка передбачає відв’язку частини виплат від розміру прожиткового мінімуму. Це дасть змогу підвищити прожитковий мінімум до фактичного рівня – майже вдвічі, до 3-4 тис. грн.

“Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети Уряду – підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Зараз є різні підходи до визначення суті “фактичного прожиткового мінімуму”. І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. грн. А це – збільшення майже у два рази!”, – заявила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

За словами очільниці відомства, суть реформи полягає у відв’язці розміру посадових окладів “бюджетників”, а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення від прожиткового мінімуму.

Як наголосила Юлія Соколовська, реформа механізму застосування прожиткового мінімуму дозволить:

– створити передумови для суттєвого підвищення прожиткового мінімуму;

– надавати допомогу тим, хто її реально потребує.

“В першу чергу це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (які залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів та військовослужбовців”, – додала Юлія Соколовська.

При цьому Міністр соціальної політики додала, що впровадження ініціативи залежить від позиції Верховної Ради, яка має проголосувати за законопроект міністерства. “На 18 грудня уже призначені парламентські слухання з цього питання і ми будемо працювати з депутатським корпусом, аби змінити якість життя українців на краще”, – резюмувала Юлія Соколовська.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close