Україна

Продуктова криза в Євросоюзі вдарить про цінах на продукти в Україні

У Європі назріває продовольча криза – через катастрофічні неврожаї дорожчають борошняні вироби, повідомляє 1NEWS з посиланням на «Сьогодні». 

Україні продуктова криза не загрожує, проте європейська криза вплине на ціни в країні.

Причиною дефіцитів продуктів харчування та напоїв стали природні аномалії. Саме вони спричинили такі катастрофічні неврожаї у світі, кажуть кліматологи.

«Це впливає і на кількість і на якість врожаю, якщо кілька місяців немає опадів. Або навпаки велика кількість опадів протягом короткого періоду часу, наш врожай не пристосований для цього», – сказала фахівець відділу клімату ГО «Екодія» Ольга Гусакова.

За словами економіста Олег Пендзіна, останні цифри по серпні показуєть 27,5% росту цін на продовольство за рік.

Це відбувається на тлі невистачання продовольства в окремих регіона світу»,  – сказав він.

Ві наголосив, що Україні продуктова криза не загрожує, усього буде вдосталь. Утім, є й інший бік медалі: дефіцит продуктів на світових ринках може значно вплинути на ціни в Україні.

Зернові ми відправляємо в Європу, трошки північь Африки, Близький Схід, Східна Азія – це традиційні українськи ринки. Експортер не буде на внутрішній ринок продавати дешевше ніж продає на зовнішній. Зовнішній ринок диктує ситуацію у нас», – пояснив економіст.

В Україні ціни вже зросли: крупа здорожчала на 15%, хліб – на 18, макаронні вироби – на 21, а цінові рекорди побила олія – вона додала у вартості на 85%.

 

 

 

 

 

Back to top button