Україна

Президент Колумбії зустрівся з Раулем Кастро

КИЇВ. 18 липня. УНН. Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос зустрівся в понеділок у Гавані з головою Держради і Ради міністрів Куби Раулем Кастро. Глави держав обговорили двосторонні відносини, реалізацію мирної угоди в Колумбії та інші актуальні питання міжнародного порядку денного. Про це повідомляє УНН з посиланням на Granma.

«Мій офіційний візит на Кубу має дві мети: висловити подяку народу і уряду цієї країни за участь в процесі мирного врегулювання в Колумбії і зміцнити економічні та торговельні зв’язки між нашими країнами», — заявив очільник Колумбії.

Куба була місцем проведення мирних переговорів між найбільшою колумбійської ліворадикального повстанського угруповання «Революційні збройні сили Колумбії» (FARC) і адміністрацією Х.Сантоса протягом більш ніж чотирьох років. У листопаді минулого року колумбійська влада і повстанці уклали мирну угоду, яка поклала край кривавому конфлікту, який тривав понад півстоліття і забрав понад 250 тисяч життів. В кінці червня бойовики FARC відповідно до домовленостей здали практично всю свою зброю міжнародної моніторингової місії. Як очікується, вже в серпні угруповання припинить існування, а на її основі буде створено політичний рух.

Х.Сантос підкреслив, що укладення мирної угоди позитивно вплинуло на економіку Колумбії. Зокрема, зростання в туристичному секторі в першому півріччі 2017 року склав майже 40%.

Також глава Колумбії поклав вінки до пам’ятника національному герою Куби Хосе Марті і взяв участь в кубинсько-колумбійському бізнес-форумі.

«Обсяг взаємної торгівлі між нашими країнами зараз малий, проте Колумбія дуже зацікавлена ​​в інвестиціях на Кубі», — вказав президент.В останній раз Хуан Мануель Сантос приїжджав на острів Свободи в червні минулого року. Тоді він був присутній на підписанні угоди про припинення вогню між колумбійським урядом і FARC.

Нагадаємо, Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос вирішив перерахувати грошовий еквівалент Нобелівської премії миру жертвам громадянської війни в країні.

Джерело: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close