Україна

Правоохоронці затримали терориста, який захопив банк у центрі Києва

Близько 14:50 терориста, який захопив банк у бізнес-центрі “Леонардо” в центрі Києва, вивели з будівлі. Спецпризначенці змогли відволікти його і вивести за периметр. Операцію транслювали в прямому ефірі телеканалу “ZIK“.

Терориста вдалось затримати під час його інтерв’ю журналістам.

Наразі на місці надзвичайної події працює вибухова служба. При цьому правоохоронці повідомили, що невідомо, чи є в будівлі вибухівка і чи були у підозрюваного спільники.

Представник СБУ прокоментував, що спецоперацію проводила спецслужба разом із Національною поліцією. На даний час вона продовжується.

Оновлено о 15:14: Терорист встиг поспілкуватись із журналістами перед захопленням. Зокрема, він заявив, що є “Святим духом”, повідомляє “112 Україна“.

На запитання, що його спонукало до захоплення банку, він заявив: “А Вас усе влаштовує в житті?”. Все не так, люди. Україна – це вільна країна, вільна держава, як і в принципі всі інші країни світу. Нещодавно у вас були вибори – ви вибрали “шута”. Зеленський – це актор, блазень….Він узяв на себе зобов’язання управляти країною, бути вірним, чесним, відданим сином країни і змінити життя українців на краще. За ці півтора року щось змінилося? До нього були стільки президентом – хоч один президент щось змінив? Так їм плювати на народ! Вони до народу ставляться як до худоби….Усі президенти  – вони маріонетки, блазні Не повинно бути жодного президента. Президенти – це зрадники”.

Оновлено о 16:07: Офіс Генеральної прокуратури України повідомляє, що Прокуратура м. Києва здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом терористичного акту у Києві (ст. 258 КК України).

В той же час правоохоронці заявляють, що вибухівки у приміщенні банку не виявлено.

Також з’ясувалось, що інтерв’ю у терориста під видом журналіста брала співробітниця Поліції діалогу.

Нагадаємо, 3 серпня о 12.00 до поліції зателефонувала представниця АТ «Універсал Банк» (Шевченківський район, приміщення бізнес-центру «Леонардо») та повідомила, що у відділення зайшов невідомий чоловік віком до 35 років, який сказав, що у нього в рюкзаку знаходиться бомба і попросив викликати поліцію.

За оприлюдненою інформацією особою, яка погрожувала терористичним актом, є громадянин Узбекистану – Карімов Сухроб Рахманович , 25.03.1988 р.н.

Близько 14:30 в приміщення, в якому терорист тримав заручника, дозволили зайти журналістам.

Серед вимог, які висував терорист – прямий ефір на телебаченні і 40 тис. гривень. За певною інформацією, чоловік повідомив журналістам, що він читав книгу луцького терориста Максима Кривоша – “Філософія злочинця”.

Нагадаємо, 21 липня Максим Кривош захопив автобус із заручниками у Луцьку. Його змогли затримати тільки після того, як Президент України Володимир Зеленський виконав його умову – записав відеозвернення із закликом дивитись фільм “Земляни”.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close