Україна
Гаряча новина

Повний локдаун в Україні офіційно запроваджують з 8 по 25 січня: що забороняється

Кабінет міністрів України запровадить повний локдаун в Україні  з 8 по 25 січня 2021 року. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 9 грудня, повідомляє 1News.

«В результаті переговорів було прийнято рішення про те, що з 8 по 24 січня наступного року включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження. Назвемо їх «зимові канікули заради безпеки», – зазначив Шмигаль.

Рішення буде затверджене на позачерговому засіданні Кабміну, яке відбудеться сьогодні ж одразу після засідання, яке відбувається зараз.

Під час посиленого карантину зокрема забороняється:

  • Відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів.
  • Робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
  • Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності.
  • Приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності. Заборонена робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
  • Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
  • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
  • Діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

Окремо рекомендовано за можливості встановити дистанційний режим роботи.

Без змін залишається робота продуктових магазинів, аптек, АЗС та банків.

При цьому про обмеження роботи громадського транспорту не йдеться.

Оновлено о 16:26: Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що жорсткий карантин запроваджується з 00:00 8 січня 2021 року до 00:00 25 січня.

Також міністр додав, що Кабмін також запроваджує карантин помаранчевої зони до кінця лютого 2021 року.

Він зазначив, що при цьому буде дозволена робота кафе та ресторанів до 23:00, при закритті розрахунків до 22:00.

В новорічну ніч з 31 грудня 2020 року на 1 січня робота кафе та ресторанів дозволяється до 01:00 ночі.

Back to top button