Україна

Повернення колишніх «беркутівців» в Україну свідчить про отримання ними політичних гарантій, – Ярема

Повернення в Україну співробітників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка та Сергія Тампури, а також їхні політичні заяви про Революцію Гідності свідчать про отримання ними гарантій безпеки від місцевих політиків. Про це в коментарі Guildhall заявив екс-генеральний прокурор України Віталій Ярема, повідомляє 1News.

«Повернення беркутівців свідчить про отримання ними політичних гарантій, тут в Україні, адже навіть рішення про їх передачу в Росію було політичним, але ніяк не юридичним. Ймовірно, є домовленості між політиками двох країн. Я нагадаю, що обвинувального рішення суду не було, а детальною інформацією по справі сьогодні володіють слідчі і процесуальні керівники, зокрема, підрозділ Сергія Горбатюка, який займався цими провадженнями. Але зазначу, що в 2015 році було достатньо доказів, щоб обрати щодо конкретних співробітників «Беркута» запобіжні заходи у вигляді утримання під арештом і розслідувати причетність до злочинів », – заявив Віталій Ярема.

«Їхні політичні заяви і меседжі, які вони озвучують, свідчать про отримання інструкцій про те, що і як говорити, і, ймовірно, що ці інструкції виходять з Москви. Повинні були бути люди, які інструктували їх і ті, хто домовився про гарантії їх недоторканності в Києві, інакше, вони б не повернулися. Я далекий від думки, що сьогодні для них буде обрано запобіжний захід у вигляді утримання під арештом. Необхідно ставити питання, задавати тим, хто сьогодні розслідує справу, слідчих і процесуальних керівників – де докази, куди вони поділися, це тисячі томів кримінального провадження, де вони, в якому стані. Можливо вони їх знищили. А те, що сьогодні адвокатів Януковича призначають в підрозділи, які розслідують ці провадження, викликає сумніви в об’єктивності розслідування цих та інших злочинів, скоєних під час Майдану», – підсумував екс-генпрокурор.

Нагадаємо, колишні «беркутівці» Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які перебували під домашнім арештом по звинуваченням у розстрілах на Майдані та були передані в ОРДЛО в рамках обміну, повернулися до Києва.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close