Україна

Посилено відповідальність за напади на журналістів

Парламентарі ухвалили в цілому законопроект, яким передбачається посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів. Відповідне рішення підтримали 341 народний депутат України, передає 1NEWS з посиланням на УНН.

Законопроектом №3633 пропонується вести зміни до Кримінального кодексу України і передбачити кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї. Відповідальність передбачається також за умисне заподіяння таким особам побоїв, тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності.

Так, передбачається наступне покарання:

– за вилучення підготовлених журналістом матеріалів – штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів громадян;

– за вплив у будь-якій формі на журналіста та перешкоджання виконання ним обов’язків, переслідування журналіста – штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів громадян;

– за повторне вчинення погроз та насильства над журналістом, або вчинення таких дій за попередньою змовою групою осіб та організованою групою – передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 14 років.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button