Україна

Порошенко згадується в тексті Томосу про автокефалію

В оприлюдненому повному тексті Томосу про автокефалію Православної церкви України, що був підписаний 5 січня у Стамбулі, згадується нинішній президент Петро Порошенко. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Зокрема, наприкінці документу йдеться про те, що Томос «вручений у точній і ідентичній копії Блаженнішому Предстоятелю Святішої Церкви України, кір Епіфанію і Його Високоповажності Президенту країни пану Петру Порошенку, для вічного доказу і постійного представлення. Року дві тисячі дев’ятнадцятого, місяця січня, 6 числа, індіктіона 12».

Нагадаємо, у Стамбулі 5 січня проходила церемонія підписання Томосу для автокефалії Української православній церкві. На церемонії були присутні президент Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, міністри культури, оборони, іноземних справ.
Томос було підписано у Соборі святого Георгія під час архієрейського служіння.

Церемонія вручення Томосу відбудеться 6 січня.

Перед підписанням Вселенський патріарх Варфоломій, митрополит Київський Епіфаній та президент України Петро Порошенко провели переговори у резиденції Константинопольського патріарха.

Вранці 5 січня президент Порошенко зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Як повідомлялося, вже оприлюднений повний текст Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Back to top button