Україна

Порошенко закликав “Слуг народу” та “ОПЗЖ” шанувати українську мову, а не атакувати

Перехід сфери обслуговування на українську – це ще один вагомий крок до посилення значення державної мови. Про це на своїй сторінці у Facebook пише п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, повідомляє 1NEWS з посиланням на eurosolidarity.org.

«Відсьогодні, згідно Закону про мову, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська. У сфері, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних. Тож це ще один вагомий крок до посилення ролі і значення державної мови, запрограмований нашою командою. Та не слухайте тих, хто намагається із цього природного для незалежної держави кроку зробити вселенську драму», – наголошує Порошенко.

Він зазначає, що в Україні україномовна людина має право спілкуватися українською, а російськомовна — російською. «І нічого їй за це не буде. Усе інше — маніпуляції. Адже за проханням чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово — українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний», – запевняє п’ятий Президент.

«Попередження та штраф у разі повторного порушення чекають не на споживачів, а надавачів послуг — службовців та працівників, які вперто відмовляються обслуговати українською громадян, які, маючи на своїй стороні закон, прагнуть спілкуватися українською», – пояснює лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко наголошує – ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування. «Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці», – пише п’ятий Президент.

«Переконаний, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 років. Ми ухвалили закон, який цілком відповідає європейським стандартам та покликаний захистити українську мову, не утискуючи інші мови», – зазначає Петро Порошенко.

«Натомість частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука постійного намагаються атакувати Закон про мову. Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроект №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно», – застерігає лідер партії.

Перше у цьому році пленарне засідання парламенту призначене на 26 січня. Порошенко наголошує – «Європейська Солідарність» готова знову й знову захищати державну мову.

«Панове Слуги і «господа» з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!», – закликає лідер «Євросолідарності».

Останні новини

Back to top button