Україна

Порошенко відкрив конференцію YES

Президент України Петро Порошенко виступає на відкритті щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії Про це 1News повідомила прес-служба Глави держави.

«Радий вітати чергову щорічну зустріч Ялтинської Європейської Стратегії, де ми обговорюємо вплив нового світу на Україну та змін, що він для нас приносить», — сказав він під час виступу.

Порошенко висловив «глибоке переконання», що «історичне місце України – в сім’ї об’єднаної Європи та трансатлантичному західному альянсі». «Наше покликання – стати східним кордоном європейської цивілізації, контрибутором європейської та світової безпеки, двигуном континентальної економіки», — зазначив президент.

Порошенко заявив, що Україна рухатиметься до повноправного членства в Євросоюзі та НАТО. «Це є справжньою гарантією української незалежності, суверенітету, добробуту та процвітання», — переконаний президент.

«Європі потрібна політично, соціально і економічно сильна Україна!» — заявив Порошенко.

Президент також нагадав присутнім, що «Майдан в Україні змусив Росію до фальстарту. І це сплутало їй усі карти».

«Адже Україна для Росії – це не просто частина колишньої імперії. Це — символ. Це – невід’ємний елемент імперської величі, без якої Кремль цю імперію просто не може уявити. Це – «наш Єрусалим» (слова московського патріарха Кірілла). Тому Путіну довелося піти ва-банк, «зірвати маски» і показати всьому світові своє справжнє хиже обличчя. На жаль, в цій ситуації жодний нейтралітет, жодна позаблоковість не допомогли б Україні. Тепер вже зрозуміло, що це казки, якими агресор заколисує свою потенційну жертву», — зазначив Порошенко.

За його словами, Кремль розпочав гібридний наступ на демократичний світ, розпочав війну за свій світопорядок. «Окупація та анексія Криму, вторгнення на Донбас, збиття Малайзійського Боїнгу, нескінченні кібератаки проти України та західних країн, спроби вплинути на волевиявлення в цілій низці країн Заходу», — додав Президент.

 

Порошенко вважає, що з Москвою треба завжди бути готовими до найгіршого. «Про це вам розкажуть десятки тисяч кримських татар та українців, які переслідуються в Криму та на Донбасі. Сотні з них загинули від рук вбивць та катів лише за українське слово, український прапор чи український паспорт. На жаль, Кремль і надалі відмовляється визнавати свої злочини. Тому ми повинні зберігати єдність та солідарність», — зазначив Глава держави.

Також Порошенко зауважив, що санкції проти Росії мають діяти до повного виконання Мінських угод та відновлення суверенітету України над Кримом і Донбасом.

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close