Україна

Порошенко прокоментував заяви Росії про фінансові вигоди Вселенського патріархату від надання Україні Томосу

Президент Петро Порошенко розкритикував заяви російської сторони про фінансові вигоди Вселенського патріархату від надання Україні Томосу про автокефалію, підкресливши, що в них “немає нічого здорового”. Зокрема про це він розповів в інтерв’ю грецькій газеті TаNеа, повідомляє прес-служба глави української держави. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“В таких твердженнях немає нічого здорового. Вони є злом як таким. Але, чесно кажучи, після російської агресії і нашої боротьби за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, ми не чекали нічого іншого від Москви. Той, хто згадує російські історії про “зелених чоловічків” в Криму, “відпочиваючих” на Донбасі, MH-17 і Солсбері, не повинен знову потрапити в пастки Кремля”, – зазначив Порошенко.

Разом з тим президент зазначив, що ця підробка, створена Кремлем, є досить показовою, оскільки показує, як Москва сприймає світ. “Вони вважають, що без фінансової винагороди нічого неможливо. Я вважаю, що, коли справа стосується впевненості і віри в Бога, і особливо відновлення історичної правди, немає місця для фінансових вигод”, – зазначив Порошенко.

При цьому президент висловив упевненість, що в світі немає грошей, які могли б купити таких людей, як Вселенський патріарх Варфоломій. “Якщо і є щось, від чого Його Святість патріарх отримав користь, то це справжня відданість України силі віри, і силі Божій. Автокефальна Православна Церква Україна збагатить світове православ’я”, – сказав він.

Порошенко додав, що всі претензії Росії про автокефалію ПЦУ стосуються виключно влади і контролю над територією України, а не віри. “Коли російський президент говорить, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою ХХ століття, то незалежна українська церква стала б другою”, – продовжив він.

У той же час глава української держави зазначив, що патріарх Варфоломій відтепер займає особливе місце в історії України. “З усім, що він зробив, і завдяки своїй мудрості і керівної ролі, відданості Україні й православ’ю, я сказав би, що Його Святість буде вважатися співзасновником нової України”, – підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій сьогодні вранці передав предстоятелю Православної церкви України Єпіфанія посох і Томос про автокефалію. Це сталося в ході урочистого богослужіння в церкві Святого Георгія в Стамбулі. На ньому, зокрема, були присутні президент України Петро Порошенко і ряд українських політиків. Президент гарантував повага держави до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

Останні новини

Back to top button