Україна

Порошенко проінспектував будівництво мосту на Виноградар (фото)

Президент України Петро Порошенко взяв участь у презентації проекту будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» до житлового-масиву Виноград у Києві. Про це 1News повідомила прес-служба Глави держави.

фото прес-служби АП

Так, Порошенко відзначив результати роботи київського метрополітену. «З часу відкриття метрополітену ним скористалися більше 20 млрд пасажирів. Це не просто багато, це майже тричі все населення планети», – зауважив Петро Порошенко. Він подякував трудовому колективу, будівельникам і всім,  хто бере участь у створенні і експлуатації метро.

«За всю історію київського метрополітену лише один раз він повністю зупинив роботу. І ми дуже добре пам’ятаємо, коли це було – з 18 по 20 лютого 2014 року, в час, коли 5 років тому розпочалася російська агресія проти України. Агресія завдала важких втрат для України і держави, для народу і економіки. Звичайно, що вона і загальмувала плани розвитку київського метро», – наголосив Глава держави

За словами Президента, на київське метро часто спрямовуються атаки в гібридній війні. «Лише за 2014 рік надійшло більше 200 повідомлень про замінування метрополітену. Але наголошую, що спроби паралізувати роботу метро і життя міста точно провалилися. Ми навчилися протистояти агресії і на полі бою, і в Києві», – додав він.

Глава держави підкреслив, що незважаючи на війну, ним була ініційована децентралізація, реформа яка вже приносить плоди.

«Результати децентралізації можна дуже просто описати. В 2013 році частина бюджету громади Києва – це і загальний, і спеціальний фонд складав 16,5 млрд грн. В 2018 році – він складає вже 57 млрд грн. І в 2019 році далеко за 60. Це реальні можливості громади самій вирішувати, куди спрямовувати кошти і разом з повноваженнями і ресурсами центральна влада передала громаді Києва і відповідальність. І сьогодні ми бачимо переконливі результати в проектах розвитку міської інфраструктури», – розповів він.

Президент зауважив, що активізувалися роботи і на Подільсько-Воскресенському мосту. Глава держави обговорив з присутнім на заходах мером Києва Віталієм Кличко будівництво метро на Троєщину. За словами київського голови,  нині проводяться роботи щодо мостового сполучення в напрямку Троєщини.

«Розпочалися будівництво і реконструкція шляхопроводів,  будівництво окружної дороги. І цього чекають і кияни, і мешканці Київської області… Децентралізація – це не коли кожен сам за себе. Децентралізація- це коли ми всі разом», – сказав Глава держави. Президент наголосив, що спільними зусиллями на всіх рівнях підтримуються ключові проекти громад, одним з яких є відновлення будівництва лінії метрополітену.

«Надзвичайно важливо – відновлення будівництва метрополітену в місті Києві і забезпечення фінансування даного проекту, спільного фінансування за рахунок коштів держави і громади – це є спільні зусилля Президента, Уряду, Верховної Ради і міської громади на чолі з міським головою», – сказав він.

За словами Президента, минулого року на першу чергу було виділено 2,5 млрд грн, а цього року планується спрямувати ще 1,5 млрд грн. «Як щойно доповіли, загальна вартість введення в експлуатацію станцій «Мостицька» і «Проспект Правди» оцінюється в 6 млрд грн. Ми вже чітко знаємо, що спільними зусиллями держави і міста цей проект буде профінансовано. Спільними зусиллями з імплементації децентралізації ми точно дамо можливість киянам, нарешті, відновити будівництво метрополітену і користуватися ним»,  – наголосив він.

За його словами, лише станціями «Мостицька» і «Проспект Правди» щодобово мають користуватися більше 150 тис. киян, тому реалізація цього проекту є надзвичайно актуальною. «Віталій Володимирович, думаю, що наша співпраця, наша ефективна взаємодія дозволяє реалізовувати самі амбітні плани української столиці», – наголосив Президент.

фото прес-служби АП

«Дуже важливо мріяти. І коли ми ставимо перед собою реальні завдання, то ми точно досягаємо і реалізуємо,  коли ми разом», – сказав Глава держави.

Глава держави ознайомився з презентаційними стендами щодо проекту будівництва Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену  від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар та з початком робіт з врізки та облаштування випереджувальної камери для розміщення та прийняття технологічного обладнання.

Міський голова Києва подякував Президентові України за увагу щодо інфраструктурних проектів столиці та наголосив на важливості проекту будівництва нових станцій метрополітену, на який чекають мільйони киян та уточнив, що щодня близько 1,5 млн киян та гостей столиці користується Київським метрополітеном.

«Будівництво Київського метрополітену є ключовим пріоритетом для нас. І дуже важливо, що і Глава держави звертає увагу на такі проекти. Щиро дякую, Петре Олексійович, за допомогу», – сказав Віталій Кличко.

Міський голова повідомив, що відкриття двох станцій на Виноградар заплановано на грудень 2021 року. За його словами, в цьому році буде продовжено будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, водночас Київ потребує ремонту 75 мостів і для цього потрібні додаткові ресурси.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close