Україна

Порошенко про Саакашвілі: я був шокований фінансуванням з боку олігарха країни-агресора

Президент України Михайло Саакашвілі заявляє, що ситуація, яка склалась навколо Михайла Саакашвілі, не варта міжнародної уваги. Про це він заявив на прес-конференції із Президентом Литви, повідомила 1News прес-служба глави держави.

фото прес-служби АП

«Взагалі, якщо ми оцінюємо ситуацію із Саакашвілі – вона не варта міжнародної уваги. Бо є конкретний злочин, який був втілений. Ми маємо забезпечити прозорість слідства, абсолютну відкритість і неупередженість слідчих органів. Прозорий, ефективний і неупереджений суд», – підкреслив сказав Глава держави, відповідаючи на запитання представників ЗМІ.

«Це те, що ми маємо гарантувати як незалежна держава», – наголосив він.

За його словами, якщо когось звинувачують у порушенні Закону, за це має бути відповідальність, але вона ніяк не має бути пов’язана з політичною діяльністю. «Закони порушувати неможна, хоч в Україні, хоч у Литві», – зауважив Президент.

«Я сам був шокований цією інформацією: якщо ти фінансуєшся з країни-агресора, або її спецслужбами, або її олігархами для того, щоб підривати соціальний спокій і стабільність в державі, за це також є кримінальна відповідальність», – підкреслив Глава держави.

Він додав, що для того, щоб слідчі дії відбувались абсолютно відкрито і мали довіру, не виключено проведення додаткової експертизи з боку міжнародних організацій. «Це підвищить довіру до цих документів», – сказав Президент.

Петро Порошенко наголосив на зацікавленості у максимальній прозорості цього процесу. «Ми маємо забезпечити ефективне, справедливе і неупереджене слідство. Об’єктивний, справедливий і неупереджений суд», – додав він.

Нагадаємо, 5 грудня зранку правоохоронці прибули до помешкання Михайла Саакашвілі з наміром вручити йому підозру. Йому інкримінують замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно. Сам Саакашвілі піднявся на дах будинку, де розташована його квартира, та погрожував стрибнути.

Згодом правоохоронці вивели його та посадили у мікроавтобус СБУ. Проте активістам вдалось витягти Саакашвілі і вони провели його до наметового містечка перед Верховної Радою.

Генпрокурор Юрій Луценко на прес-конференції продемонстрував аудіо- та відеозаписи, які нібито підтверджують фінансування мітингів Саакашвілі з боку біглого олігарха часів Януковича Сергія Курченка.

Зранку 6 грудня стало відомо, що Михайла Саакашвілі оголосили у розшук. При цьому сам він близько 10 ранку виступав зі сцени під Верховною Радою.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close