Україна

Порошенко повідомив, чи буде мобілізація

Він додав, що ця можливість залишається відкритою, лише якщо Росія вдасться до подальшої ескалації

Президент Петро Порошенко не планує оголошувати повну чи часткову мобілізацію у зв’язку з ескалацією конфлікту у Керченській протоці та введенням воєнного стану.

Про це він заявив у відеозверненні щодо воєнного стану, – інформує 1NEWS.

“Не планую поки вдаватися до повної чи часткової мобілізації”, – сказав Порошенко.

Він додав, що “ця можливість залишається відкритою, лише якщо Росія вдасться до подальшої ескалації”.

“Розвідувальні дані говорять про надзвичайно серйозну загрозу суходільної операції проти України. У мене в руках є документ розвідки, і тут на кілька сторінок детальний опис усіх сил противника, які розташовані на відстані буквально декілька десятків км від нашого кордону, готових у будь-який момент до негайного вторгнення в Україну”, – сказав Порошенко.

Він додав, що з усіх опцій, що дає правовий режим воєнного стану, до його указу увійшли лише ті, “які стосуються головним чином різних військових заходів”.

“Які в разі вторгнення дозволять якнайшвидше відреагувати, якнайшвидше мобілізувати всі ресурси. Тим більше, що хлопці і дівчата з першої черги  резерву, які мають бойовий  досвід, вже готові хоч зараз пакувати рюкзаки. І ресурси будуть мобілізовані, і людські, і збройні, і фінансові”, – сказав Порошенко.

Президент запевняє, що в указі не передбачає “жодних заходів пов’язаних з обмеженням прав і свобод громадян, впровадження цензури тощо”.

“Воєнний стан не означає оголошення війни, він вводиться виключно з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресії з боку Росії. Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на сході”, – підсумував Порошенко.

Джерело: Українська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close