Україна

Порошенко підписав указ про направлення на оборону 5 % ВВП у 2019-му році

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про направлення на потреби сектору безпеки і оборони 5% ВВП в 2019 році. Про це йдеться на сайт Адміністрації президента, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Відповідно до статті 107 Конституції України президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року “Про пропозиції до проекту закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, Кабінет міністрів України повинен передбачити в бюджеті на 2019 рік витрати на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менше обсягу видатків, передбачених на 2018 рік, у відсотках від валового внутрішнього продукту.

Також має бути передбачено збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських не менш, ніж на 30% з урахуванням мінімального розміру грошового забезпечення осіб рядового складу ДержНС і поліцейських – в сумі не менше 9 тисяч гривень; військовослужбовців рядового складу за контрактом першого року служби – у сумі не менше 10 тисяч гривень.

Інші витрати передбачити з урахуванням зростання номінального валового внутрішнього продукту по відношенню до попереднього року (10%).

Крім того, у наступному році Кабмін повинен забезпечити першочергове фінансування діяльності суб’єктів сектору безпеки і оборони України за пріоритетними напрямками – розробка, підготовка виробництва і закупівля нових зразків озброєння та військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, у тому числі крилатих ракет), артилерійського озброєння, бронетанкової техніки і озброєння, боєприпасів, високоточних засобів ураження і продуктів спеціальної хімії, облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань боєприпасів.

Також має бути передбачено посилення системи протиповітряної оборони держави і можливостей авіації Повітряних Сил Збройних Сил України та реалізація державної політики у сфері кібербезпеки.

Реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, насамперед збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців – також визначено в числі першочергових.

Раніше Олександр Турчинов заявляв, що в 2019 році фінансування сектору безпеки і оборони України може скласти близько 200 млрд грн (не менше 5% від ВВП).

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close