Україна

Понад половина жителів ОРДЛО вважають Донбас частиною України – опитування

Лише 18,3 відсотка опитаних хотіли б входження ОРДЛО до складу Росії, інформує 1NEWS з посиланням на socportal.info.

Більшість мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), що перебувають під контролем проросійських сепаратистів, продовжує вважати Донбас частиною України. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного за замовленням берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень.

Висновки німецьких дослідників базуються на результатах опитування, що було проведене на Донбасі у лютому та березні цього року. На території ОРДЛО опитування проводили телефоном, а на підконтрольній Києву частині двох областей – за допомогою особистих інтерв’ю. По обидва боки лінії розмежування було опитано по 1200 осіб.

“54,5% опитаних, які проживають в ОРДЛО, вважають ці території частиною України. З них 31% хотів би, щоб території отримали автономний статус у складі України, а 23,5% виступають за повернення до складу Донецької і Луганської областей України без будь-яких змін”, – говориться у дослідженні.

При цьому 18,3 відсотка респондентів бажали б, щоб ОРДЛО увійшли до складу РФ без надання автономії, а 27,3 відсотка – з отриманням автономного статусу.

Число тих, хто бачить невизнані утворення частиною Росії без надання автономії, з 2016 року скоротилося більш ніж удвічі – з 5 відсотків до 2,3 відсотка, зазначають експерти берлінського центру. Ідею отримання територіями ОРДЛО автономного статусу в складі Росії підтримують 2,3 відсотка жителів контрольованого Києвом Донбасу. В 2016 році таких було 2,6 відсотка.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close