Україна

Понад чверть населення України перебуває за межею бідності

Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на людину в місяць, мінімальна зарплата – 176 доларів, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що більше чверті населення України перебуває за межею бідності.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена, посилаючись на доповідь Денисової на щорічному Соціальній форумі Ради ООН з прав людини в Женеві (Швейцарія).

“Не дивлячись на збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище, як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працює не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості”, – зазначила Денисова.

У доповіді вона зазначила, що прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на людину в місяць, мінімальна зарплата – 176 доларів.

За її словами, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати зарплат, зараз борг становить 200 млн доларів.

Денисова підкреслила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку, пенсію на рівні риси монетарної бідності або нижче отримують близько 80% українських пенсіонерів.

Омбудсмен зазначила, що проблема бідності в Україні посилилася в умовах пандемії коронавируса.

“Проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня бідності та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей”, – сказала вона.

За її словами, небезпека поширення коронавируса провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною ворожнечі відносно ромів, внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів.

Вона висловила впевненість, що під час пандемії права людини не повинні купувати другорядне значення, а державна політика повинна бути спрямована перш за все на захист найбільш вразливих груп населення.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close