Україна

Понад 80% українців проти територіальних поступок РФ – опитування

Понад 80% українців проти територіальних поступок РФ - опитування

Російський військовослужбовець у Маріуполі

Відмову від вступу у НАТО в обмін на гарантії безпеки окремих країн підтримує 42% опитаних.

Понад 80% українців виступають проти будь-яких територіальних поступок РФ для якнайшвидшого завершення війни. Про це свідчать дані соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводилося 13-18 травня.

Так, 82% респондентів вважають неприпустимими територіальні поступки, і лише 10% вважають, що задля досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

У всіх регіонах України більшість населення не підтримує територіальних поступок.

“Навіть на Сході, який зараз переживає інтенсивні бої, 68% проти поступок (готові на поступки лише 19%), а на Півдні – 83% проти поступок (готові лише 9%)”, – наголошується в прес-релізі КМІС.

Серед тих, хто проживає на окупованих територіях, 77% респондентів проти будь-яких територіальних поступок (готові на поступки 18%). При цьому серед тих, хто після 24 лютого виїхав із тимчасово захоплених територій, 82% виступають проти будь-яких поступок (підтримують поступки – лише 5%).

Крім того, 13-18 травня КМІС провів всеукраїнське опитування щодо прийнятності відмови від вступу у НАТО при отриманні гарантій безпеки від окремих країн.

Результати показують, що 42% респондентів вважають за прийнятне в нинішніх умовах отримати гарантії безпеки від США, Великобританії, Німеччини, Франції замість НАТО.

Проте 39% вважають, що лише вступ в альянс зможе забезпечити безпеку України.

19% респондентів не визначилися зі своєю думкою або не погодилися з жодним твердженням.

“Готовність до відмови від НАТО та отримання гарантій безпеки зростає із Заходу на Схід – з 35 до 50%… Навіть серед респондентів, які проживають на окупованій території, думки розділилися і значна частина як готова прийняти формулу відмови від НАТО в обмін на гарантії, так і значна частина наполягають на вступі у НАТО”, – уточнили в КМІС.

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button