Україна

Помер відомий український письменник

Володимир Панченко помер на 66-му році життя

Український письменник, літературознавець та критик, засновник і шеф-редактор видання “ЛітАкцент” Володимир Панченко помер на 66-му році життя.

Про це повідомляє 1NEWS.

Український ПЕН також відгукнувся на цю сумну звістку. “Важка новина для ПЕН-спільноти. Не стало видатного літературознавця, письменника, професора Києво-Могилянської академії, нашого колеги, друга і вчителя Володимира Панченка”, – йдеться у дописі PEN Ukraine у Facebook.

Письменник Михайло Слабошпицький у Facebook зазначив, що всі книжки Панченка “дуже схожі на нього – вони розумні, літературно артистичні і за кожною, як і за ним особисто, вгадується ціла бібліотека”.

“Він мужньо йшов до кінця своїх днів, все знаючи наперед. Тільки кілька разів сумно обмовився про те, що нині вийшов на особливу творчу «форму», і в нього було багато оригінальних задумів”, – написав Слабошпицький.

Володимир Панченко народився 2 вересня 1954 року в селі Демидівка Одеської області. Автор низки статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України, член Українського ПЕН, народний депутат України I скликання. Мав звання заслуженого діяча науки і техніки України.

У 1995 році він став лауреатом премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури, у 1996-му – лауреатом літературної премії «Благовіст», у 1998-му – лауреатом літературної премії імені Олександра Білецького, у 2016-му – лауреатом літературної премії ім. Євгена Маланюка.

У квітні 2018-го з’явилося повідомлення про хворобу Панченка. Його дружина Людмила збирала кошти на операцію та лікування.

Джерело: ЛітАкцент

Tags

Останні новини

Back to top button
Close