Україна

Помер від важкої хвороби “проукраїнський” митрополит УПЦ МП

Митрополит Софроній багато років вважався лідером "проукраїнської групи" єпископів УПЦ МП й виступав за автокефалію українського православ'я

На 81-му році життя помер митрополит Черкаський та Канівський УПЦ Московського патріархату.

Пресслужба єпархії не уточнила причину смерті, вказавши, що владика відійшов після тривалої хвороби, – інформує 1NEWS.

Митрополит Софроній багато років вважався лідером “проукраїнської групи” єпископів УПЦ МП й виступав за автокефалію українського православ’я.

Перед отриманням томосу в інтерв’ю ВВС він підтримував створення автокефальної української церкви й прогнозував швидкий розвиток ПЦУ.

Проте сам митрополит Софроній не приїхав на об’єднавчий собор 15 грудня 2018 року й до новоствореної автокефальної церкви так і не долучився.

Хоча після отримання томосу Софроній у Черкасах зустрічався з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм та президентом Петром Порошенком.

Митрополит Софроній перекладав молитви українською мовою й був прихильником використання української мови під час служб.

Софроній був відомий і своїм запальним характером. Кілька місяців тому він потрапив у скандал, коли проклинав журналістів, які запитували в нього щодо дій УПЦ МП в Черкасах для боротьби з пандемією коронавірусу.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button