Україна

«Полювати» за аліментниками будуть спеціальні мобільні групи

Про це заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, за дорученням якого й були створені відповідні групи, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Перші мобільні групи з ліквідації заборгованості з оплати аліментів, які будуть проводити перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів, почали роботу в Київській та Запорізькій областях.

«У Київській та Запорізькій областях почали діяти перші мобільні групи з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів, які проводитимуть регулярну перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів з недобросовісних боржників у регіонах», –  зазначив Шкляр.

За його словами, до кінця лютого аналогічні мобільні групи проведуть перевірки в усіх регіонах України. Окрім цього, наразі триває створення Центрального та регіональних штабів з моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів.

«Створення штабів та мобільних груп є послідовним та логічним продовженням роботи Міністерства юстиції у напрямку суттєвого покращення в Україні ситуації з виконанням рішень зі стягнення аліментів», – наголосив Шкляр.

Окрім цього, зазначив він, ліквідаційні групи проводитимуть роз’яснювальну роботу серед працівників органів ДВС щодо застосування норм закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Шкляр нагадав, що цей закон встановлює нові види заходів примусу до неплатників аліментів. Зокрема передбачається, що боржників, які не платять аліменти понад 6 місяців, до моменту повного погашення боргу позбавлятимуть права виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати, вирішувати, чи має право його дитина покидати територію країни.

Окрім того, наголосив він, боржників буде притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно-корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close