Україна

Поляки збудують у Вінниці сміттєпереробний завод

Це буде перший в країні завод із такою глибиною переробки сміття

Польські інвестори збудують для Вінниці сміттєпереробний завод за понад 15 мільйонів євро.
Про це повідомляє 1NEWS.

Відповідний меморандум було підписано між Вінницькою міськрадою та контент-координатором проекту Domat Consulting, повідомив заступник вінницького міського голови Микола Форманюк.

«Сьогодні міський голова Сергій Мороунов та контент-координатором проекту Domat Consulting Ярослaв Пaсек підписaли Меморaндум про реалізацію інвестиційного проекту з будівництва сміттєпереробного комплексу поблизу с. Людавка Жмеринського рaйону, на землях, які нaлежaть Вінницькій міськраді. Спалювання сміття на цьому заводі не передбачається, йдеться виключно про переробку відсортованого сміття, з подальшим перетворенням його, зокрема, на будівельні матеріали. Тут також будуть захоронені виключно інертні відходи, але не більше 20% від загальної кількості сміття. В подальшому ми маємо вийти на цифру 7-12% захоронення», – повідомив Форманюк.

За його словами, втілюватимуть у життя проект з будівництва сміттєпереробного заводу польські інвестори з м. Кельце. Це буде перший в країні завод із такою глибиною переробки сміття. Паралельно у Вінниці налагоджуватимуть систему сортування сміття і доставки відходів до місця переробки у чіпованих контейнерах.

Як повідомив представник інвестора – контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек, їхня компанія має двадцятирічний досвід роботи у галузі переробки відходів. Наразі вже розробляється проектна документація, до кінця поточного року цей етап буде завершено. Попередня вартість інвестпроекту – від 15 до 20 млн євро. Реалізувати його планують упродовж 2-3 років.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close