Україна

Політичним партіям спрощено фінансову звітність

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2336 “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії політичній корупції”, передає 1NEWS.

Відповідний документ підтримали 19 грудня 319 народних депутатів.

Згідно з законопроектом, грошовий внесок на підтримку політичних партій здійснюється фізичною особою особисто або юридичною особою шляхом перерахування суми внеску на відповідний банківський рахунок.

Зазначається, що якщо грошовий внесок здійснений фізичною особою, то обраний спосіб здійснення банківської операції повинен забезпечувати можливість ідентифікації цієї особи.

5 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2336 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії політичній корупції.

Після створення та запуску Національним агентством з питань запобігання корупції електронної системи звітності уповноважені представники партій отримають можливість заповнювати фінансові звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру онлайн безпосередньо на сайті НАЗК і подавати їх в агентство через електронну систему.

Законопроект також пропонує виключити із закону “Про політичні партії України” положення, яке забороняє здійснювати внески на підтримку партій особами, які мають непогашений податковий борг – незалежно від його розміру.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close