Україна

Політолог: 40 подань ГПУ на депутатів Ради, створять загрозу для існування коаліції

КИЇВ. 16 липня. УНН. Якщо прокуратура подасть восени обіцяні 40 подань на депутатів парламенту, може виникнути загроза існуванню коаліції в парламенті. Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН висловив політолог Вадим Карасьов.

«Антикорупційний прокурор вже сказав, що очікуються (подання на — ред.) сорок чоловік. Але не всі ж вони, ці 40, поза коаліцією, напевно, буде там і список коаліціантів, а як же тоді коаліція? Вона буде чи ні? А якщо не буде коаліції, то треба парламент розпускати,» — сказав політолог.

читайте також: Президент шкодує, що недоторканість зняли не з усіх нардепів, щодо яких були подання

Він вважає, що якщо парламент буде заблокований у своїй роботі і постане завдання розпустити ВР і призначити дострокові вибори, то це якраз і буде використано, «а якщо треба буде, щоб парламент і далі продовжував свою роботу, думаю, що 40 подань (на депутатів парламенту — ред.) це завищена цифра і обійдеться точковими поданнями,»- сказав політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР зняла недоторканність з народного депутата М.Полякова

На його думку, було б краще, щоб прокуратура подавала точкові, але доказові уявлення на депутатів, а не вносила б цілі пакети по 5-6 депутатів, як це відбувається зараз, або на 40 парламентарів, як анонсовано.

Він зазначив, що перша хвиля цього процесу, яка вже відбулася в парламенті, виявилася «не дуже масштабною — майже нікого не змило».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР зняла недоторканність з нардепа Б.Розенблата

«Рішення щодо арешту Михайла Добкіна, швидше за все, не відбудеться, оскільки буде внесена застава, не кажучи вже про решту депутатів, на зняття недоторканності з яких Верховна Рада дала дозвіл і тих, кого вона захистила, залишивши їм недоторканність від прокуратури і НАБУ», — прогнозує політолог.

На його думку, на даний момент, якщо підвести підсумок першого раунду, то в ньому спостерігається «нічия».

«Тут треба діяти за принципом «менше, але точніше». А оскільки, тут була розмазана кулеметна черга, то багато «куль» просто не долетіли до «мішені», або пішли в сторону, і поставили замість жирного знаку оклику жирний знак питання. Так що тепер слідство вирішує, хто з депутатів без недоторканності буде проводити літо не на курортних зонах, а в кабінетах ГПУ і НАБУ,» — підкреслив В.Карасьов.

«Все переноситься на осінь і буде залежати від того, як буде проведено слідство стосовно того ж Розенблата і Добкіна. Наскільки тут звинувачення і слідство буде більш переконливим і матиме серйознішу доказову базу,» — резюмував політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада дала дозвіл на арешт Добкіна

Нагадаємо, парламентарі не надали згоди на зняття недоторканності з Е.Дейдея, а також провалила голосування за зняття недоторканності з народного депутата О.Лозового.

Також нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України дозволила Генеральній прокуратурі України притягнути до кримінальної відповідальності народного депутата Михайла Добкіна, також дозволила його затримання і арешт. За рішенням суду М.Добкіна заарештували на два місяці з можливістю внесення 50 млн грн застави.

Джерело: unn.com.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close