Україна

Поліція затягує справу про несанкціоновані розкопки радіоактивного могильника – керівник санінспекції

Начальник санінспекції Кіровоградської міської ради Андрій Максюта заявив, що правоохоронці затягують розгляд справи щодо двох випадків несанкціонованих розкопок радіоактивного могильника у Кропивницькому. Про це він сказав під час зустрічі з журналістами, повідомляє кореспондент УНН.

За його словами, протягом двох місяців правоохоронці жодним чином не інформують заявника про хід розслідування, не дають можливості ознайомитись з матеріалами справи та уникають зустрічей.

«Я є заявником у справі, порушеної Кіровоградським міськвідділом поліції по факту незаконного розриття по вулиці Аджамській. 13 липня невідомі, а вже відомі особи, розрили могильник радіації, де захоронено відходи, забруднені цезієм. Порушено кримінальне провадження, яке розслідується. Пройшло вже більше двох місяців, слідчий на зв’язок не виходив. Натомість я хотів з ним поспілкуватися кілька разів, але це мені не вдалося. Я приїздив сюди самостійно, приїздив із представниками ЗМІ, ми цього зробити не змогли. Я офіційно звернувся листом на ім’я начальника ГУ НП в області Сергія Кондрашенка і також поки реакції немає», – повідомив А.Максюта.

Окрім того, він зазначив що друге кримінальне провадження відкрили після повторного розкриття могильника 7 вересня. Тоді зловмисники були затримані спецінспекцією спільно з СБУ. Вони були передані працівникам правоохоронного органу, їх забрало особисто керівництво Кропивницького міськвідділу поліції.

Забрали їх на транспортному засобі, в якому вже було накопичено метал – мотори з даного могильника. А наступного дня, задокументувавши їх за місцем постійного проживання, спецінспекція знайшла у дворі вищезазначених осіб запаркований автомобіль, на якому вони перевозили радіаційний метал.

Тобто, поліція відпустила даний автотранспортний засіб. Пояснюючи, яким чином автівка опинилася у порушників, правоохоронці надають різну інформацію. Дехто впевнений, що машина знаходиться на штрафмайданчику, інші відмовляються коментувати тощо.

В свою чергу, старший слідчий Кропивницького міськвідділу поліції Роман Виходець у коментарі журналістам зауважив, що подробиці розслідування буде повідомлено після того, як буде подано письмовий інформаційний запит.

«За фактом першого розкриття могильника 13 липні було розпочато кримінальне провадження за статтею 239 зі значком 1 частина 2 – заволодіння ґрунтовим покривом, що призвело до тяжких наслідків. На даний час триває розслідування, затримано транспортний засіб (екскаватор), на нього накладено арешт. По кримінальному провадженню допитані певні свідки та призначені експертизи. Які експертизи, розголошувати ми не будемо, адже це становить таємницю слідства. Проводяться певні слідчі дії. Щодо другого факту 7 вересня – також розпочате кримінальне провадження за аналогічною статтею», – повідомив Р.Виходець.

«Мені здається, що йде покривання даного злочину, допоки мені не доведуть протилежне, я буду стояти на цій позиції. Мене ні разу не опитали як свідка, мені сказали, що я можу покази свої повідомити на лінію 102, але ж це смішно», – прокоментував слова слідчого А.Максюта.

Як раніше повідомляв УНН, у пошуках металу невідомі особи розрили екскаватором місце, де зберігались контейнери із зараженими небезпечними відходами.

Нагадаємо, за останніми даними статистики, у 2016 році в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн — це небезпечні і отруйні речовини, які можуть провокувати рак у населення.Екологи стверджують, що напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів загострює мораторій на перевірки. 

Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин. Так, у травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях був напис «метилмеркаптан». Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано трьох неповнолітніх жителів села (2000-2004 р.н.).

Джерело:

УНН

Джерело: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close