Україна

Пішов з життя відомий український скульптор

Про його смерть повідомила автор дитячих книг і літературний критик Тетяна Стус на своїй сторінці в Facebook, передає 1NEWS.

Борис Степанович Довгань народився в Києві, на Пріорці, 19 серпня 1928 року. Коли йому було чотири роки, батьки майбутнього скульптора разом з трьома дітьми змушені були через голод перебратися спочатку в Білорусь, а потім у Новосибірськ. У 1937 році батька Бориса Довганя заарештували, але згодом випустили.

У 1939 році сім´я переїхала в місто Фрунзе, Киргизстан, де Борис Довгань продовжив навчання в школі, а потім вступив в технікум річкового транспорту. Через рік він кинув навчання, так як передумав ставати штурманом.

Після війни сім´я Довгань повернулася до Києва, де Борис Степанович почав навчання в Київському училищі прикладних мистецтв. Після закінчення училища поступив у Київський художній інститут. Після закінчення інституту він займався творчою роботою і паралельно викладав скульптуру в Київській художній середній школі імені Тараса Шевченка.

Борис Довгань – учасник Другої світової війни, член Спілки художників України і Почесний академік Національної академії мистецтв України. Його біографія включена до довідника “Життя славетних” та видання Американського біографічного інституту.

Він став автором герба міста Києва, займався відновленням пам´ятника Т. Г. Шевченка, разом з колегами став автором кольорової мозаїчної скульптури “Україна” висотою 5,5 метрів, яка встановлена в Москві.

Автор пам´ятника художникам-жертвам репресій, пам´ятника Папі Римському – Іоанну Павлу II в Києві на території посольства держави Ватикан, пам´ятника Пушкіну і фонтану “Перша любов” в Гурзуфі, пам´ятника генералу М. Драгомирова у Конотопі, композиції “Музика” для фонтану в сквері на вулиці Архітектора Городецького, композиції “Тетяна” в парку імені Пушкіна, рельєфів на будинку Українського інституту науково-технічної і економічної інформації МОН України (відомі в Україні як “Літаюча тарілка”, барельєфу та фігури юнака з книгою на Національній бібліотеці для дітей та багатьох інших.

Борису Довганю було 90 років. Про причини його смерті не повідомляється.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close