Підвищення тарифів: потрібні гроші на відновлення
Україна отримує міжнародну допомогу, але цього ресурсу недостатньо, щоб відновити енергосистему до рівня, який би гарантував безперебійні постачання електроенергії.
Понад 1200 ракет і дронів випустила РФ по ключових об’єктах енергосистеми країни. Одним із способів акумулювання грошей на відновлення називають підвищення тарифу на електроенергію. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, пише прес-служба Верховної Ради.
Загальні збитки, завдані українській енергосистемі України атаками російських ракет і дронів, оцінюються в мільярди доларів.
“Звичайно, запас фортеці серйозно знизився і до наступної зими його потрібно відновити. Сьогодні нам потрібно працювати над тим, щоб проходження наступного опалювального сезону було більш простим та прогнозованим, ніж цієї зими”, – сказав Андрій Герус.
Голова Комітету повідомив, що для відновлення енергосистеми до наступної зими Україні, за найконсервативнішими оцінками, потрібно понад 40 мільярдів гривень.
“Навколо цього і тривають основні дискусії: де взяти гроші, щоб відремонтувати пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури, встановити додатковий захист та створити резервні запаси”, – коментує Андрій Герус.
Він повідомив, що Україна отримує суттєву міжнародну допомогу, але цього ресурсу недостатньо, щоб відновити енергосистему до рівня, який би гарантував безперебійні постачання електроенергії. Одним із способів акумулювання грошей називають підвищення тарифу на електроенергію.
“На мою думку, забезпечений прошарок населення має можливість платити більш високий тариф на електричну енергію. Якщо бізнес зараз має тариф 5,5 грн за кВт/год, то споживає понад 250 кВт – 1,68 грн”, – сказав Андрій Герус.
Глава комітету додав, що тариф для населення до рівня тарифу для бізнесу не буде підвищений, але необхідно знайти варіант,на який буде згідно суспільство, влада та опозиція.
Перший заступник Голови Комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко констатує, що тариф на електроенергію для населення суттєво нижчий, ніж у сусідніх європейських країнах. Але очевидно, що статок у більшості українців не відповідає європейським.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року Кабмін зафіксував ціни на електроенергію для населення до кінця опалювального сезону на рівні 1,44 грн/кВт-год та 1,68 грн/кВт-год залежно від обсягів споживання.
А в березні стало відомо, що уряд продовжив дію цих тарифів як мінімум до 30 квітня цього року.
Нові тарифи на електроенергію допоможуть відновити енергосистему – міністр