Україна

Підсумки 4.03: Завдання КМУ і ЗАЕС без ЕнергоатомаСюжет


Підсумки 4.03: Завдання КМУ і ЗАЕС без Енергоатома

Шмигаль назвав три головні завдання уряду. Останні співробітники Енергоатому покинули ЗАЕС. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Шмигаль назвав три головні завдання уряду

Глобальними пріоритетами для уряду України є забезпечення потреб Сил оборони, економічна стійкость держави і євроінтеграційні реформи, зазначив перм’єр-міністр під час підсумкової пресконференції.

“У нас три глобальні завдання, які стоять перед урядом, перед країною. Завдання номер один – забезпечити Сили безпеки та оборони, щоб захистити країну, забезпечити нашу стійкість під час війни, нашу перемогу. Завдання номер два – забезпечити економічну стійкість, макрофінансову стабільність нашої країни, збудувати економіку, яка буде працювати і на військових рейках, і після завершення війни створити якісну економіку для стабільного розвитку нашої держави”, – сказав керівник Кабміну.
Третє завдання – продовжити реформи на шляху до ЄС та продовжити відновлення України.
Шмигаль додав, що наша країна продовжує рух в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Також пріоритетом є членство в НАТО з точки зору безпекових умов та гарантій на майбутнє.

Останні співробітники Енергоатому покинули ЗАЕС

На тимчасово окупованій росіянами Запорізькій АЕС не залишилося персоналу НАЕК Енергоатом. Про це повідомив в.о. голови правління компанії Петро Котін на заході, присвяченому другій річниці окупації ЗАЕС.

За даними компанії, 60% начальників змін енергоблоків (40 осіб) покинули тимчасово окуповану територію, а із 12% (8 осіб) Україна розірвала трудові відносини. При цьому для 14% (9 осіб) росіяни заблокували перепустки й не допускають до робочих місць через відмову підписувати з ними контракти. Ще така сама кількість робочих місць залишається вакантною.

Загалом на початок 2022 року на Запорізькій АЕС працювали майже 9 тисяч людей.

За словами Котіна, зараз на ЗАЕС працює російський персонал, але він не може надійно експлуатувати станцію, бо її енергоблоки пройшли модернізацію і тепер вони суттєво відрізняються від російських.

Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ

Президент Володимир Зеленський змінив командувача Сил підтримки Збройних сил України. Він звільнив з цієї посади Дмитра Герегу, а замість нього призначив Олександра Яковця, який був начальником управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ.

Відомо, що Яковець український воєначальник та бригадний генерал. Він брав участь у російсько-українській війні, та відзначився під час повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ст. та орденом Данила Галицького.

ЦВК відповіла, чи збереже Зеленський легітимність

Відповідно до Конституції президент виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента. Президент України не може передавати свої повноваження іншим особам або органам, повідомили в ЦВК.

ЦВК пояснила, що виконання обов’язків президента може бути покладено на голову Верховної Ради тільки у випадках дострокового складення повноважень керівником держави і на період обрання і вступу на посаду нового президента.

Але в ЦВК зазначають, що з 24 лютого 2022 року в Україні триває воєнний стан, а згідно з Конституцією в умовах воєнного або надзвичайного стану встановлюються певні обмеження прав і свобод. Зокрема, в умовах воєнного стану забороняється проведення загальнодержавних та місцевих виборів.

На Донеччині війська РФ убили двох рятувальнкиків

У Краматорському районі Донеччини під ворожий обстріл потрапили рятувальники, які гасили пожежу. Двоє з них загинули, троє – дістали поранення.

По надзвичайниках та пожежній техніці під час гасіння пожежі ворог ударив безпілотником. Загинули Олег Мартиненко та Богдан Равлик. Тепер їм назавжди 29 та 31. Ще троє рятувальників отримали поранення.
 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button