Україна

Підсумки 12.1: Безпрецедентна угода і багато зброїСюжет


Підсумки 12.1: Безпрецедентна угода і багато зброї

Україна і Британія підписали “безпрецедентну” угоду у сфері безпеки; Сунак оголосив про найбільший пакет зброї Україні. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Україна і Британія підписали “безпрецедентну” угоду у сфері безпеки

Україна і Велика Британія підписали угоду у сфері безпеки. Відповідний документ підписали президент Володимир Зеленський і британський прем’єр-міністр Ріші Сунак, який прибув з візитом у Київ. Відомо, що угода розрахована на 10 років. Вона припинить дію, коли Україна стане членом НАТО. Документ формалізує підтримку, яку Лондон надавав і продовжуватиме надавати Києву, включно з обміном розвідданими, кібербезпекою, медичною та військовою підготовкою і оборонно-промисловим співробітництвом. Зеленський назвав угоду “безпрецедентною”. “Ми домовилися з Британією про безпеку в усіх сферах – на землі, у повітрі, на морі, у кіберпросторі, у широкій політичній взаємодії”, – сказав він. Однак згодом виявилося, що Зеленський і Сунак розійшлись в формулюваннях щодо безпекової угоди, зокрема, чи можна говорити про “гарантії безпеки” від Британії. 

Україна пообіцяла Британії запровадити низку реформ

Україна в рамках угоди про гарантії безпеки з Британією зобов’язалася запровадити низку реформ. Йдеться про реформи у сферах управління, боротьби з корупцією, безпеки та оборони, економічного та бізнес-середовища.

Сунак оголосив про найбільший пакет зброї Україні

Велика Британія надасть Україні військову допомогу на 2,5 млрд фунтів. Про це оголосив британський прем’єр-міністр Ріші Сунак після зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським у Києві. “Це означає більше безпеки, протитанкових засобів, ракет, сотні тисяч нових артилерійських снарядів, підготовка для тисяч українських військових”, – заявив Сунак.

Формула миру: Швейцарія організує важливу зустріч

У швейцарському Давосі 14 січня відбудеться четверта зустріч радників з питань національної безпеки у межах української Формули миру. У ній візьмуть участь понад 80 делегацій. “Метою зустрічі, співголовами якої стануть федеральний радник Ігнаціо Кассіс та керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, є завершення переговорів на рівні радників з питань національної безпеки про принципи сталого та справедливого миру в Україні. Ці принципи мають стати основою наступних етапів процесу встановлення миру”, – йдеться у повідомленні Федеральної ради Швейцарії.

До Києва прибула спецпредставник США з економічного відновлення України

До Києва 12 січня з візитом прибули спецпредставник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер і представники приватного бізнесу США. “Розраховуємо на участь приватних компаній зі США у відбудові України. Обговорили можливості інвестицій та розвиток державно-приватного партнерства”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Також сторони обговорили зміцнення української економіки, співпрацю з США над посиленням експортних спроможностей, а також основні потреби України на цей рік. Пізніше із Пріцкер зустрівся Зеленський. Вони обговорили посилення ППО України та шляхи використання заморожених російських активів як суттєвого джерела коштів для відновлення України. 

Офіційний курс долара на мінімумі з кінця грудня

Національний банк України третій день поспіль знизив курс долара. Американська валюта подешевшала до мінімуму з кінця грудня минулого року. Так, офіційний курс на понеділок встановлено на рівні 37,8386 грн за 1 долар (-0,1596 грн).Курс євро впав ще більше і буде становити 41,3879 гривень за 1 євро (-0,3531 грн).

Мінекономіки прогнозує зростання ВВП на 4,6%

Зростання ВВП у 2024 році очікується на рівні 4,6%. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. Зазначається, що інвестиції у 2024 році порівняно із 2023 роком зростуть на 29,6%, що сформує найбільший позитивний внесок серед компонентів у зростання ВВП.

 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button