Україна

Підписано заяву України про членство у Євросоюзі

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Підписано заяву України про членство у Євросоюзі

На засіданні парламенту виступив президент Зеленський та голова Єврокомісії Фон дер Ляєн.

Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на засіданні парламенту у п’ятницю, 1 липня, підписали заяву про досягнення повноцінного членства у Євросоюзі.

“Сьогодні ми підписуємо спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням нашої рішучості у досягненні стратегічної мети України – повноправного членства у ЄС”, – сказав Зеленський.

За його словами, “підписання цієї заяви має те саме значення, що й підписання заявки на вступ на п’ятий день війни”.

“Ми йшли до кандидатства 115 днів, наш шлях до членства не повинен зайняти десятиліття, роки. Ми маємо пройти цей шлях швидко. Наскільки це можливо – це залежить від нас. Зробити нашу частину роботи ми маємо ідеально. Щоб дати можливість нашим друзям у ЄС так само швидко та консолідовано ухвалити для нас ще одне історичне рішення”, – сказав Зеленський.

Також на засіданні парламенту виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, у приміщенні Ради вивісили прапор ЄС.

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ у Євросоюз. Це рішення одноголосно підтримали усі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі.

Перед цим Європарламент ухвалив резолюцію, яка підтримує надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ у Євросоюз.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button