Україна

Підприємство Фірташа не допустило інспекторів для проведення екологічної перевірки

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у Facebook.

Інспектори Державної екологічної інспекції, які прибули на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», не були допущені до проведення перевірки, інформує 1NEWS.

“Вчора інспектори прибули на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», кінцевим беніфеціаром якого є Дмитро Фірташ. Наші фахівці не були допущені до проведення перевірки”, – написав Фірсов.

За його словами, до інспекторів вийшла людина, яка назвала себе «представником» охорони, і почала заважати проходу по території. “Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, «охоронець» відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення Прем’єр-міністра для них не є аргументом», – заявив Фірсов.

За його даними, востаннє екологічна перевірка на «Азоті» відбулась у 2013 році, і це дуже показово.

«Азот» – підприємство хімічної промисловості, яке виробляє аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інше. Виробництво таких речовин має величезні ризики і завдає шкоду навколишньому середовищу, наголосив керівник Держекоінспекції.

При цьому він заявив про необхідність збільшити розмір штрафу за недопуск інспекторів на територію підприємств. “Недопуск для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон, яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за недопуск. Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля”, – підкреслив Фірсов.

 

 

 

 

Back to top button