Україна

Підозрюваний у “замаху на Лукашенка” попросив статус біженця в Україні

Віталій Макаренко уже має посвідку на проживання в Україні, де проживає його сім'я

Глава Могильовського регіонального відділення партії БНФ Віталій Макаренко, один з 10 обвинувачених у справі про замах на Олександра Лукашенка, звернувся в Державну міграційну службу України з проханням про надання статусу біженця або додаткового захисту української держави.

Віталій Макаренко має посвідку на проживання в Україні, де проживає його сім’я, – інформує 1NEWS.

“Вид на проживання дозволяє мені залишатися в Україні і захищає статус біженця від екстрадиції владі Лукашенко, які вже надали мені статус фігуранта так званого державного перевороту і замаху на Лукашенка і, більш того, вже був заарештований заочно… Тому я вирішив звернутися за допомогою до української держави”, – повідомив Макаренко.

У той же час він і його адвокат планують звернутися в Генеральну прокуратуру України з проханням повідомити про політичні мотиви порушеної проти нього кримінальної справи в Білорусі і запросити невидачу, а з іншого боку – отримати інформацію про запит на екстрадицію.

“Справа явно політична і сфальсифікована. Я навіть не знаю, що білоруська сторона може написати в запиті. Мені було б цікаво його прочитати, бо я не вжив жодних дій, які можна охарактеризувати як змова або спробу”, – додав він.

Віталій Макаренко не виключає, що його включили в список фігурантів справи з метою популяризації “Українського сліду”.

“Зараз такі конфронтаційні відносини з Україною… І через те, що я провів більшу частину свого часу в Україні, моя сім’я живе тут, ймовірно, хотіла просувати український слід. В іншому випадку я не розумію, навіщо я їм був потрібен”, – зауважив Макаренко.

Він переконаний, що нинішнє КДБ продовжує традиції репресивних органів радянської епохи.

“У них в кабінетах досі зберігаються портрети Дзержинського, значить, у них “родовід ” від ВЧК, ЧК і НКВД. Звичайно, методи покращилися майже за сто років, але принципової різниці, думаю, немає. Тоді люди зізналися, що були агентами десяти спецслужб і готували замахи на товариша Сталіна і всього Політбюро. Тому як вони з ними працюють – ми нічого не знаємо, по суті, оперуємо тільки інформацією, наданою державою, а що насправді там сталося і відбувається, ми не знаємо”, – повідомив Макаренко.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button