Україна

Переробні підприємства будуть отримувати допомогу за програмою держпідтримки АПК

У наступному році програма держпідтримки АПК може бути розширена на переробні підприємства. Про це повідомив в.о. голови профільного комітету ВР Олександр Бакуменко, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Зміни обумовлені необхідністю збільшення виробництва з доданою вартістю, уточнив він.

“Активна підтримка переробної промисловості та тваринництва, які своєю чергою просувають товар на зовнішні ринки, забезпечує створення товаровиробниками нових робочих місць, пожвавлення сільських територій, поліпшення соціальних стандартів життя, а також забезпечує надходження податків та інших доходів до місцевих бюджетів.

Ми визначили, що не менше 1% ВВП буде направлено на підтримку аграрного сектора. Сьогодні це близько 7 млрд грн.

Цей 1% ми прописали на 5 років, а також те, що 4 млрд грн буде використано на розвиток тваринництва і переробку”, – повідомив Бакуменко.

Генеральний директор “Українського клубу аграрного бізнесу” Тарас Висоцький своєю чергою назвав об’єкти, які теоретично можуть потрапити до держпрограми.

“Йдеться про підтримку будівництва будь-яких об’єктів, де буде відбуватися переробка продукції тваринництва, садівництва і рослинництва.

Наприклад, завод з переробки олійних культур. До його складу входять елеватори, цехи і т.д.”, – розповів Висоцький.

Разом з тим він уточнив, що умови і критерії підтримки будівництва переробних підприємств поки не відомі.

“Програма ще не виписана і, відповідно, не ухвалена. Якщо це станеться – Кабмін своєю постановою затвердить вимоги, необхідні для участі у програмі”, – пояснив Висоцький.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close