Україна

Печерський суд Києва заочно арештував колишнього міністра внутрішніх справ України

Таке рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно Віталія Захарченка та його заступника процедуру екстрадиції

Печерський районний суд міста Києва заочно арештував колишніх міністра внутрішніх справ та його заступника у справі Майдану щодо організації поставки в Україну російських гранат.

Таке рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно ексміністра та його заступника процедуру екстрадиції, – інформує 1NEWS.

В Офісі Генпрокурора відзначили, що “таке рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно колишніх міністра та його заступника процедуру екстрадиції”.

За даними слідства, “з метою озброєння особового складу працівників органів внутрішніх справ, експосадовці міністерства організували у січні 2014 року незаконну поставку в Україну 13 тис. 406 одиниць гранат виробництва Російської Федерації”.

Колишні міністр та його заступник також організували безпідставне митне оформлення ввезених гранат та сплату МВС України більше 1 млн 177 тис. грн митних платежів, додали у відомстві.

Вказані гранати, як зазначили в ОГП, не входили до переліку спеціальних засобів, що перебували на озброєнні МВС України та не пройшли випробування Міністерства охорони здоров’я України щодо можливості їх застосування до людей.

“18 та 19 лютого 2014 року ввезені таким чином гранати російського виробництва було застосовано у центральній частині міста Києва до мітингувальників, внаслідок чого постраждало 86 осіб. Зокрема, за даними слідства, тяжкі тілесні ушкодження тоді отримали 17 осіб, середньої тяжкості – 23 особи, легкі – 45 осіб. Одна людина загинула”, – відзначили в прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань. Також зазначається, що прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Раніше суд дозволив заочне розслідування щодо ексголови МВС Віталія Захарченка, однак, в іншій справі – за підозрою ексвисокопосадовців в організації у складі злочинного угруповання з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню мітингів, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до масових жертв серед мітингувальників під час масових акцій протесту в Києві, а також терористичного акту.

Джерело: УНН

Back to top button