Україна

Партія “ЄС” звинуватила Рябошапку у переслідуванні Фединої і Звіробій “за інакомислення”

Очолювана екс-президентом Петром Порошенком партія “Європейська солідарність” звинуватила генерального прокурора Руслана Рябошапку переслідування “за інакомислення” народного депутата від партії “Європейська солідарність” Софії Фединою та військовослужбовця ЗСУ, волонтера Марусі Звіробій. Свою заяву партія зробила у зв’язку з відкриттям кримінальних проваджень проти цих осіб за відео з побажанням смерті президента. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Порушення кримінальних проваджень за висловлювання члена нашої фракції Софії Фединої та волонтера Марусі Звіробій є переслідуванням за погляди і обмеженням свободи слова в Україні”, – заявила партія Порошенка.

У політсилі вказують на те, що відкриття кримінальних проваджень проти Фединої та Звіробій порушує статтю 34 Конституції України, яка гарантує кожному громадянинові “право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань”.

В “Євросолідарності” назвали неприпустимим коментар генерального прокурора, який “призначив” винною Софію Федину.

Партія вимагає закрити кримінальні провадження проти Фединої та Звіробій, вказавши, що такий підхід робить уподібнює Україну до Росії.

У п’ятницю Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підтвердив порушення кримінальної справи проти Фединої, підслідність якої закріплена за ДБР.

Перед цим нардеп від “Слуга народу” Олександр Качура повідомив, що проти народного депутата від партії “Європейська солідарність” Софії Фединої та військовослужбовця ЗСУ, волонтера Марусі Звіробій, які потрапили на відео з побажанням смерті президента, порушили кримінальну справу.

Як відомо, коментуючи скандал з Володимиром Зеленським після відвідування Золотого Луганської області, де він вступив у перепалку з добровольцями, Софія Федина та Маруся Звіробій записали відео, в якому розкритикували поведінку президента. Вони звинуватили його в здачі інтересів України і зазначили, що Зеленський “не безсмертний”, а на передовій “може випадково вибухнути граната”.

Back to top button