Україна

Партія Вакарчука виключила двох кандидатів у депутати через «проросійські погляди»

З переліку кандидатів від партії «Голос» в одномандатних округах виключені два претенденти на депутатські мандати. Підставою для рішення стала отримана від ЗМІ та громадськості інформація про невідповідність попередньої політичної діяльності кандидатів критеріям партії. Про це 1News повідомила прес-служба партії.

У повідомленні зазначається, що журналісти руху «Чесно» надали докази того, що кандидат у Волинській області Тарас Шкітер (висувався по округу №22) був пов’язаний із діяльністю партії «Український вибір» Віктора Медведчука у Луцьку.

Прізвище кандидата у Києві Євгена Кугука (висувався по округу №217) активісти знайшли у списках партії «Опозиційний блок» на позачергових парламентських виборах 2014 року.

«Ці факти суперечать принципам, якими партія «Голос» керується при виборі всіх без виключення кандидатів. Ми вдячні небайдужим громадянам і журналістам за вчасний сигнал. Закликаємо і в подальшому повідомляти про відомі вам випадки, які йдуть врозріз з нашими критеріями доброчесності», – говориться у заяві.

«Є червоні лінії, які ми не перетнемо. Зокрема — це приналежність до проросійських сил або співпраця з ними. Для нас це неприйнятно. Ми виступаємо за європейське майбутнє України, а ці люди схилялися до зворотного вектора», — сказала антикорупційна активістка Олександра Устінова, №5 у виборчому списку «Голосу».

Зауважимо, що у партійних списках «Слуги народу» також відбуваються зміни. Зокрема, кандидат під №33 у списку Дмитро Співак заявив, що знімає свою кандидатуру з виборів. Передувало цьому рішенню активне обговорення у соцмережах.

Так, активіст Роман Сініцин на своїй сторінці у Facebook написав, що «за свій довгий трудовий шлях ведучий телеканалу NewsOne Дмитро Співак встиг побувати або балотуватись від СДПУ(о) медведчука, Трудовій Україні, у Тимошенко був, у Королевської був в «Україна-Вперед» потім, востаннє у Порошенко». Також він навів приклади його дописів у Мережі, які дають зрозуміти його вкрай лояльне ставлення до країни-агресора.

Дописувачі активно обговорювали кандидатуру Співака у списку «Слуга народу» та критикували партію за такий вибір. В результаті Співак сам заявив, що відкликає свою кандидатуру зі списку.

Тим часом команда Зеленського створили Телеграм-канал, на який можна писати свої зауваження до кандидатів у депутати від «Слуги народу».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close